Mūrijimo darbai

 

Mūrijame visų rūšių blokeliais

 

Kodėl renkamės mūrijimą blokeliais?

 

Blokelių mūrijimas yra ekonomiškesnis ir greitesnis nei mūrijimas plytomis. Blokeliams reikia mažiau siūlių (mūro skiedinio pertepimai tarp blokelių), todėl mūras yra vientisesnis, o pastato šilumos izoliacija – geresnė.

 

Blokelių rūšys

  • Akyto betono blokeliai

Akyto betono (dujų silikato) blokeliai yra gaminami iš kvarcinio smėlio ir rišančiųjų medžiagų, į kurias įeina aliuminio pasta. Šie blokeliai yra lengvi, paprastai apdirbami, tačiau tvirti – tinkami atlaikyti trijų aukštų namo konstrukciją. Kadangi akytasis betonas yra sudarytas iš natūralių medžiagų – kalkių, smėlio, vandens ir aliuminio pastos – mūriniai namai, pastatyti iš akyto betono blokelių, yra vertinami kaip ekologiški. Sienos iš akytojo betono blokelių yra atsparios pelėsiui, grybeliui ir bakterijoms, o pats betonas yra nedegus. Tokiuose namuose nesikaupia drėgmė, vasarą yra vėsu, o žiemą gerai laikosi šiluma.

 

Akyto betono blokelių mūrijimas:

 

Akyto betono blokeliai yra mūrijami su cemento klijais, todėl mūro siūlės yra itin plonos, vos 2 mm. Toks mūrijimas sumažina šalčio tiltelių susidarymą, nepraleidžia šilumos, o uždaros akytbetonio poros gamybos metu prisipildo oro, dėl to akytbetonis yra laikomas viena labiausiai šilumą izoliuojančių medžiagų ir yra tinkamas pasyvių namų statybai. Akyto betono blokelių mūrijimas yra labai paprastas, nes juos galima lengvai pjaustyti, gręžti, drožti.

 

  • Keramzitiniai blokeliai

Keramzitiniai (fibo) blokeliai yra gaminami iš vibracija supresuotų keramzito granulių, cemento ir vandens. Tokios sudėties mūras yra mažo tankio, lengvas, todėl negeria drėgmės. Fibo blokeliai yra tinkami statyti namus iki trijų aukštų: gali būti naudojami pamatams, cokoliui, atraminėms sienoms ar angų užpildymui.

 

Keramzitinių blokelių mūrijimas:

 

Kaip ir akytbetonio, keramzitinius blokelius yra paprasta mūryti. Jie yra lengvi (bet tvirti), nesunkiai pjaustomi. Mūrijimui yra naudojamas mūro mišinys, o mūras privalo būti armuojamas.

 

  • Silikatiniai blokeliai

Silikatiniai blokeliai iš visų blokelių savo sudėtimi yra panašiausi į plytas, tačiau juos mūryti užtrunka kur kas trumpiau. Tokie blokeliai – tvirčiausi ir yra naudojami, kai numatoma pastato apkrova yra didelė, o konstrukcija masyvi. Silikatinių blokelių matmenys yra itin tikslūs; blokeliai, kuriuos naudojame mes turi vos +/- 1 mm paklaidą.

 

Silikatinių blokelių mūrijimas:

 

Kadangi silikatinių blokelių matmenys yra labai tikslūs, jų mūrijimas yra greitas, nereikalauja daug mūro skiedinio ar klijų. Mūrijant užtenka tepti tik plonas horizontales siūles.

 

  • Keraminiai blokeliai

Keraminiai blokeliai yra pagaminti iš molio, į kurį degimo metu yra įmaišomas smėlis, medžio pjuvenos, sumaltos gaminių duženos. Kai pjuvenos išdega, blokelyje lieka poros, per kurias pastatas kvėpuoja ir akumuliuoja šilumą. Namai, sumūryti iš silikatinių blokelių, yra masyvūs, jų sienos gerai sugeria triukšmą.

 

Keraminių mūrijimas:

 

Keraminiai blokeliai gali būti su įlaidomis ir be jų. Blokeliai su įlaidomis yra mūrijami tik horizontaliai, mūro skiedinio siūlė – apie 12 mm. Blokai masyvūs, gali būti sieniniai, kampiniai, norint pakeisti jų dydį, reikia pjauti su diskiniu pjūklu.